×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

محمدرضا امیرکمالی در گفت‌وگو با مسکن نیوز، در پاسخ به این سوال که مدیران شهرهای جدید پرند و پردیس اعلام می‌کنند تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر از برنامه ساخت واحدهای مسکونی عقب است، گفت: مشکلی از بابت تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر (آب، برق و فاضلاب) وجود ندارد و هر نقطه‌ای که اعلام و پرونده تشکیل شود، آب‌ و برق این واحدهای مسکونی تأمین می‌شود.

وی تأکید کرد: در شهر پردیس از ۸۳ هزار واحد مسکونی برای حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی آب، برق و فاضلاب تأمین شده است و اتفاقاً هزینه نصب انشعابات را نیز شرکت عمران شهرهای جدید از متقاضیان مسکن مهر اخذ کرده است.

امیر کمالی با اشاره به اینکه در شهر پرند هر نقطه‌ای که متقاضیان حق و حقوق خود را پرداخت کرده‌اند، انشعابات آنها وصل می‌شود، اظهار داشت: اتفاقاً تعهد اجرای نصب انشعابات در شهر پردیس برعهده شرکت عمران شهر جدید پردیس است؛ چراکه طبق مصوبه دولت این شهر برخلاف سایر شهرها تمام هزینه‌های نصب انشعابات را از متقاضیان دریافت خواهد کرد.

نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ گزارشی از شرکت‌های عمران مبنی بر عدم نصب انشعابات نداشته‌اند ادامه داد: کل انشعابات در ۱۱ فاز شهر پردیس حدود ۸۱ هزار و ۹۴۱ واحد مسکونی است که از این تعداد ۲۸ هزار و ۲۳۰ انشعابات خریداری شده اما برای ۲۹ هزار و ۳۰۶ واحد مسکونی انشعاب آب نصب شده است.

امیرکمالی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۳ هزار و ۷۱۱ واحد مسکونی برای خریداری و نصب انشعاب آب مراجعه نکرده‌اند؛ چراکه تمام هزینه‌های نصب انشعابات توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس دریافت شده است.

به گفته وی، شرکت عمران پردیس در حال حاضر بابت نصب انشعابات آب ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بدهکار است و بارها این موضوع را به صورت کتبی به آنها اعلام کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که دولت ۸۰۰ میلیارد تومان بابت نصب انشعابات و خدمات زیربنایی اعتبار تخصیص داده است، اما ظاهراً وزارت نیرو هیچ اقدامی نمی‌کند، گفت: مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان برای کل کشور است و ۲۰۰ میلیارد تومان به تنهایی به شهر پردیس اختصاص یافته است، بنابراین این شهر تنها شهری است که اجرای زیرساخت‌ها برعهده خود شهر است.

امیرکمالی تأکید کرد: امیدواریم طبق وعده رئیس‌جمهور که اعلام کرده‌اند، منابع مالی زیرساخت‌های مسکن مهر تا پایان سال به میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان تأمین خواهد شد، این موضوع محقق شود.

وی افزود: این مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان به تصویب کارگروه پیگیری مشکلات مسکن مهر به ریاست رضا ویسه و با دستور معاون اول رئیس‌جمهور رسیده است تا برای تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر اختصاص یابد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true