×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

اقتصاد > مسکن – وزیر راه و شهرسازی در جریان سومین سفر خود به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم دو حق انتخاب برای اسکان موقت دارند، گفت: تعدادی از کانکس‌ها را به مدرسه اختصاص داده‌اند تا مدارس هر چه زودتر بازگشایی شود و دانش آموزانی که از تحصیل بازمانده بودند سریعتر به تحصیل خود بپردازند.

به گزارش مسکن نیوز، عباس آخوندی در پایان سومین سفر خود به مناطق زلزله زده کرمانشاه که به همراه معاون اول رئیس جمهور صورت گرفته بود، اظهار کرد: امروز در خدمت دکتر جهانگیری و جمعی از وزرای محترم به کرمانشاه آمدیم، ایشان علاقمند بودند که مستقیما از پیشرفت کار‌ها در مناطق زلزله زده بازدید کنند.

وی بیان کرد: همچنین به ازگله رفتیم و از دو روستا بین ازگله و سرپل ذهاب بازدید کردیم که خوشبختانه موضوع اسکان موقت به طور کامل تمام شده است و بنیاد مسکن نیز بخش عمده‌ای از پرونده‌ها را برای آسیب دیدگان از زلزله تهیه کرده، تک تک خانه‌ها بررسی شده و تکلیف بسیاری از خانه‌ها برای نوسازی کامل و تعمیر و مرمت مشخص شده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در اکثر روستا‌ها و مناطق مختلف ماشین‌‌الات بنیاد مسکن مشغول آواربرداری بودند و آواربرداری با سرعت خوبی در حال پیشرفت بود.

وی تاکید کرد: زندگی به تدریج در حال بازگشت به منطقه است و تعدادی از کانکس‌ها را به مدرسه اختصاص دادند تا مدارس هر چه زودتر بازگشایی شوند و دانش آموزانی که از تحصیل باز مانده بودند سریعتر به تحصیل خود بپردازند.

آخوندی درباره اسکان موقت مردم گفت: مردم برای اسکان موقت دو حق انتخاب دارند، یکی اینکه می‌توانند از ۳ میلیون تومان در روستاها و ۵ میلیون تومان در شهر‌ها به عنوان کمک بلاعوض استفاده کنند و خود دست به کار شوند و هرچه سریعتر سرپناه موقتی را برای خود فراهم کنند که می‌تواند بخشی از سرپناه دائم آن‌ها باشد و یا براساس قراردادی که بنیاد مسکن با سپاه منعقد شده، زلزله‌زدگان از کانکس‌هایی که در آینده به تدریج ساخته و وارد منطقه می‌شود، استفاده کنند.

وی افزود: به نظر می‌رسد به تدریج همه امور زندگی به روال عادی بازمی‌گردد و جریان بازآفرینی در کرمانشاه را شاهد هستیم

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true