×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

فرشید پورحاجت گفت: هدفمند کردن فروش اقساطی مسکن با فرآیندی که بانک عامل بخش مسکن برای ما گذاشته بود، کار بسیار سختی بود و تحقق نیافت؛ اما برخی انبوه سازان واحدهای خود را فروش اقساطی می کنند.

به گزارش مسکن نیوز: اگر سیاست دولت در بافت های فرسوده مشخص شود، انبوه سازان وارد این نوع بافت ها و حاشیه شهرها می شوند و فعالیت جدیدی را آغاز می کنند.

دبیر کانون انبوه سازان کشور تاکید کرد: شرایط رکودی بازار ساخت و ساز مسکن از سال گذشته، تا حدودی بهتر شده؛ اما بازار اجاره بها به دلیل کاهش ساخت و ساز بدتر شده است.

وی با بیان اینکه امسال سال خوبی برای مستاجران نبود، ادامه داد: واحدهای اجاره ای متناسب با نیاز مردم در کشور تهیه نشد و فشار بر دوش مستاجران قرار گرفت.

پورحاجت تاکید کرد: در حوزه خرید و فروش باتوجه به کاهش ریسک معاملات مسکن و اقداماتی که دولت در خصوص تقویت تقاضا انجام داده است، امیدواریم در ۶ ماه دوم سال تحرک در بازار ادامه داشته باشد.

وی ا فزود: بخش خصوصی بررسی می کند که در کدام مناطق نیاز به مسکن وجود دارد تا وارد ساخت و ساز شود اما دولت نیز حمایت کند.

دبیر کانون انبوه سازان کشور تصریح کرد: با توجه به شعار امسال (اقتصاد مقاومتی) شرایط پرداخت تسهیلات در بخش مسکن باید متناسب با تولید باشد اما فرایندی که برای بخش مسکن در نظر گرفته شده نادرست است و تسهیلات به صورت قطره‌چکانی به انبوه سازان پرداخت می شود.

پورحاجت ادامه داد: امسال به جز تسهیلات نوسازی بافت فرسوده، تسهیلاتی در بخش مسکن دیده نشده است. انبوه سازان از بانک مرکزی انتظار دارند در نرخ سود تسهیلات مسکن برای سازندگان تجدید نظر شود.

دبیر کانون انبوه سازان کشور تصریح کرد: سازندگان انتظار دارند صنعتی که بیش از ۴ سال در رکود است مورد توجه قرار گیرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true