×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۷  
it is true
true
false

به گزارش مسکن نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، از عملیات اجرایی فاز ۱۱ حدود ۷ سال میگذره و در ابتدا با توافقاتی که انجام شده مسیلهای طبیعی رودخانه های فصلی که در منطقه دره آرا پردیس وجود دارد مسدود شده بود تا ساخت و سازهای مسکن مهر دچار اختلال نشود .

به دلیل تخریب آب بندهایی که در مسیلهای فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس انجام شده کارگاههای عملیاتی در این فاز کند شده است.
در این حال چندی پیش آب منطقه ای استان تهران با اجرای حکم قلع و قمع این آب بندها اقدام به آزادسازی و بستر رودخانه در فاز ۱۱ پردیس کرد . این اتفاق درحالی روی داد که  بر اثر حجم آبی که وجود داشته (حدود ۸۰ هزار متر مکعب )خساراتی به راه ارتباطی کارگاهی ، شبکه های آب،  فاضلاب ، گاز ، برق وارد آمد . همچنین با این تخریب ارتباط زونهای فاز ۱۱ با یکدیگر قطع شده است و عملیات عمرانی و اجرایی پیمانکاران متوقف شده و با این توقف حدود روزانه ۱۸ میلیارد ریال خسارت به دولت تحمیل خواهد شد.
مگر جز این است که پیش از این طرح آماده سازی فاز ۱۱ داری مصوبه شواری عالی شهرسازی و معماری ایران است و در اجرای آن نمایندگان وزارت نیرو صاحب نظر بوده اند.
در این حال مسئولان آب منطقه ای استان تهران معتقدند کارهای انجام گرفته از سوی شرکت عمران پردیس تخلف بوده و هیچ هماهنگی با شرکت آب منطقه ای نشده است و ایجاد آب بندها ۷ سال پیش در مسیل رودخانه ها  غیر قانونی است و تخریبهایی که انجام شده است بر اساس تایید استانداری تهران  وحکم قضایی صورت گرفته است .

در این بین فرماندار شهرستان پردیس نیز میگوید در گذشته در ساخت و سازهای فازهای جدید پردیس اصول ساخت و ساز نادیده گرفته شده است و دستگاهها در آن زمان با توافق با هم ، اصول اصلی را زیر پا گذاشته اند تا مسکن مهر در کوتاه ترین مدت بسازند.
حیدری گفت: در این دوره که قانون گرایی است هر دستگاه سعی میکند به تخلف دستگاه مقابل ورود پیدا کند ،در آن زمان مسیل رودخانه را مسدود  و جاده درست کرده اند که درصورت بارندگی پشت این آب بندها آب پر میشود که باید مهار شود و در غیر اینصورت آب انبوه میتواند موانع را از جلو بردارد و موجب فجایعی شود.
فرماندار پردیس افزود: امور آب تازه از خواب بیدار شده است و وسط عملیات عمرانی بدون اینکه مذاکره ای با دستگاه مقابل کند تا مشکل حل شود از دادگاه حکم تخریب گرفته تا آب را مهار کند و این درحالیست که از همان مسیر آب ، برق، ،گاز و فاضلاب مشترکان در فاز ۱۱ عبور کرده است وعملیات عمرانی را مختل کرده است.
حیدری میگوید شرکت عمران خواستار این است که سر فرصت و مطالعه باید این مشکل حل شود اما متاسفانه برخی مدیران کم تجربه ، کم دانش و کم ظرفیت بدون اینکه متوجه شوند چه بلایی سرمردم می آورند در راستای وظایف قانونی خود مشکلاتی را بوجود آورده اند.
فرماندار پردیس گفت: واقعیت این است مسیر باید باز شود و درخواست امور آب منطقی است اما روش فوق العاده نادرستی را انتخاب کرده است و مردم باید در این بین درنظر گرفته شوند.

در این حال شکایت آب منطقه ای نقض آشکار بر تصویب نامه های ابلاغی هیت وزیران از جمله آیین نامه چگونگی رفع اختلافات بین دستگاه های اجرایی از طریق ساز و کار های داخلی قوه مجریه و شیوه نامه آن است  که معاون اول رئیس جمهور در سال ۹۳ مصوبه آنرا به همه وزارتخانه ها ، سازمانها ، موسسات و شرکتهای دولتی ، استانداری و سایر دستگاههای اجرایی بخشنامه کرده است.
این حکم در حالی اجرا شده است که منافع متقاضیان مسکن مهر که سالها در انتظار تحویل و تکمیل واحدها هستند نادیده گرفته شده است ، هرچند که ساخت واحدها پیش از این درگیر دیگر مشکلات بود اما باید این اتفاق را به دیگر مشکلات مسکن مهر نیز اضافه کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true